Menu

Dlaczego ci się nie chce kochać?

13 marca 2015 - Problemy z potencją
Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo różnych powodów, które zawierają zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zazwyczaj choroba alkoholowa, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido czy wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie
viagra cena libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większa część mężczyzn doznaje stresu z powodu kłopotów w pracy albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować znacznym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu produkuje hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć go bić lub brać nogi za pas, w związku z tym zwykle tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że nasilona energia oraz napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.